Доповідь MIT: Блокчейн для банків — Нова ера чи все одно, що посадити свиню за стіл?

Чи може розвиток фінансових технологій на основі блокчейну призвести до занепаду банків в тому вигляді, в якому ми їх знаємо? Саме ці питання розглядаються у нещодавній доповіді Massachusetts Institute of Technology (MIT) titled Digital Banking Manifesto: The End of Banks

Технологічний розвиток призвів до революційних змін та появи нових лідерів в різних галузях промисловості включаючи роздрібну торгівлю (Amazon), подорожі ( Expedia ), зв’язок (Skype, Whatsapp), і так далі. Проте банківська галузь виявилась менш схильною до впливу новітніх технологій. В ній як і раніше лідирують старі лідери цієї галузі. Хоча технології і змінили способи їх функціонування, надавши банкам цифрові технології, банкомати, інтернет-банкінг, їх фундаментальна бізнес модель залишилась незмінно.

Найвагомішою перепоною на шляху до виникнення нових гравців в банківській справі, є їх ліцензія на банківську діяльність. В свою чергу, відсутність конкуренції провокує низький рівень обслуговування клієнтів. Але за відсутності альтернатив, клієнти вимушені користуватись послугами наявного банку. Низькі відсоткові ставки, які пропонують своїм клієнтам світові банки, викликані в першу чергу мережею філій та великою кількістю працівників.

Сучасні банки обтяжені успадкованою інфраструктурою. В той час, коли сучасні досягнення можуть бути використані для перебудови та вдосконалення банківської системи, самі банки відмовляються впроваджувати великі зміни. В 2016 році, виконавчий директор Атом Банк, Марк Маллен сказав:

Банки не хочуть змінювати базові принципи своєї діяльності, хоча і використовують новітні цифрові досягнення. Але це все одно, що посадити свиню за стіл — свиня залишиться свинею, і те що вона за столом, ще не робить з неї виховану істоту.

По справжньому сучасними банки стануть з впровадженням в основу своєї діяльності новітніх технологій криптографії, технологии распределенной бухгалтерской документации, штучного інтелекту та інші в межах всієї банківської сфери.

Стосовно застосування біткоїна в якості цифрової валюти банків, слід визнати, що низька пропускна здатність цієї валюти є перепоною на шляху її прийняття банками світу, до тих пір, поки не досягнуто консенсусу що до збільшення розміру блоку транзакції.

Автор: Jacob J, cointelegraph.comРейтинг: 0 з 5

Комментарии запрещены.