“Ми вважаємо за необхідне, щоб міжнародна торгівля велася, як це було до великих світових потрясінь, на істинній грошовій основі, яка не несе на собі відбитка жодної країни. Що це за основа? Важко собі уявити, що хтось серйозно знайшов би стандартний критерій грошей кращих за золото.”

Шарль Де Голль (1960-i)

bitcoin_what_is_it_01Bitcoin – це гроші, універсальний засіб обміну на товари та послуги.

Біткоїн успішно виконує функцію грошей у відносинах, які виникають в процесі суспільного виробництва між людьми по всьому Світу. Але виникає питання: “Навіщо потрібен bitcoin якщо є паперові гроші, їх електронні еквіваленти, банки, фінансові системи, золото?”
На це питання дають відповідь нижче наведені якості біткоїна:

bitcoin_what_is_it_02Зручне користування без посередників.
Передача біткоїнів здійснюється напряму між платником та отримувачем через децентралізовану (пірингову р2р) мережу. У цій схемі передачі біткоїнів немає посередників які, зазвичай, встановлюють свої правила, мають змогу блокувати та обмежувати.

bitcoin_what_is_it_03Без кордонів по всьому світу.
Мережу, яка підтримує функціонування системи біткоїн створюють люди, учасники мережі, які мають на своєму комп’ютері встановлену програму Bitcoin Core. В цій мережі, передача інформації здійснюється від програми до програми через інтернет. Інтернет у цій схемі відіграє роль транспортної системи. Завдяки розповсюдженню інтернету по всьому світу, без кордонів, і біткоїн має змогу існувати по всьому світу без кордонів.
Існують розробки, які дозволяють передавати інформацію біткоїн-мережі за допомогою радіосигналів, WiFi, bluetooth, тим самим виходячи за межі інтернет мережі.

bitcoin_what_is_it_04Bitcoin не можливо заборонити та блокувати технічно.
Біткоїн-мережу складають люди, сотні тисяч, мільйони, а у майбутньому і мільярди комп’ютерів по всьому світу. Система організована таким чином, що інформація про абсолютно всі транзакції здійснені коли-небудь у системі біткоїн записуються, хитрим чином, у кожну програму Bitcoin Core. Ця програма постійно синхронізується з іншими програмами та майнінг-центрами, оновлюючи дані про транзакції, та сповіщає систему про нові, здійснені транзакції. Якщо програма вилітає (комп’ютер виходить з ладу, або якась державна організація накриває точку), біткоїн-система просто втрачає вузол та, можливо, біткоїни які знаходились на електронному пристрої (біткоїни втрачаються якщо не було зроблено, та збережено, резервну копію гаманця), але система залишається дієздатною без втраченого вузла, бо копії всіх транзакції присутні у кожному вузлі, записані у кожній працюючий програмі Bitcoin Core.

Окремо треба зазначити, що біткоїн не має офіційного сайту. Всі сайти про біткоїн створені за власною ініціативою окремих людей, які не можуть впливати на систему біткоїн.
Біткоїн не має центру, система децентралізована, тому не можна його закрити. Не можливо заборонити користуватись програмою Bitcoin Core  або програмами-гаманцями для смартфонів, бо користування біткоїном – це тільки Ваш вільний вибір.

Але, біткоїн може зникнути у трьох випадках:
– всі люди-користувачі біткоїном, на планеті, разом вимкнуть свої комп’ютери;
– зникне інтернет на всій планеті;
– Земля загине, або людство вимре у наслідок глобальної катастрофи.

bitcoin_what_is_it_05Біткоїн має фіксовану комісію за передачу коштів.
На відміну від банків, фінансових установ, WesternUnion та інш., біткоїн-система має фіксовану комісію за передачу біткоїнів. Розмір цієї комісії складає 0,00001000 btc – 0,00050000 btc тобто у доларах США на момент написання статті від 0,003$ – 0,15$, що у гривні складає 0,05 грн. – 2,50 грн.

Важливо:
– розмір комісії ви можете встановити самі;
– встановлений розмір комісії не залежить від суми передачі. Тобто, це може бути і 0,003$, i 10 000 000$, комісія становитиме 0,003$.

Комісія береться за додавання системою, запису про транзакцію у бухгалтерську книгу, присутню на кожному комп’ютері де працює програма Bitcoin Core. Ця бухгалтерська книга називається Блокчейн (Blockchain). Щоб додавати до блокчейну записи, потрібна електрична енергія для роботи комп’ютерів, на виконання обчислювальної роботи.

Для реєстрації та користування біткоїном не потрібні Ваші особисті дані.
Щоб долучитись до користувачів біткоїн, не потрібні Ваші особисті дані. Тобто, не потрібен паспорт, ідентифікаційний код, фото, дата народження, склад сім’ї, кредитна історія, доходи за остані пів року і таке інше.
Потрібно лише мати біткоїн-програму для вашого електронного пристрою. Програма створює ваш особистий рахунок (або рахунки) на які і надходить платіж. Про факт платежу ви дізнаєтесь одразу, моментально, а використовувати надіслані кошти, зможете трохи згодом, коли у мережу надійдуть хоча б декілька підтверджень здійсненої транзакції. Процес підтвердження займає час від кількох секунд до кількох хвилин. Швидкість підтверджень залежить від комісії. Якщо комісія була мінімальна, потрібно буде зачекати кілька хвилин, якщо, комісія більша за мінімальну, то підтвердження пройдуть швидше.

Програма Bitcoin Core призначена для комп’ютерів. Це важка програма. Об’єм пам’яті який займає програма понад 20 гігабайт. Але сучасні комп’ютери з легкістю вміщують такий об’єм даних.

Програму для смартфонів на ОС Android або iOS можна легко знайти в мережі інтернет. Ці програми є надбудовами біткоїн-системи, тому використовують тільки останні “листи” блокчейну, і займають пару мегабайт пам’яті смартфона.

Долучайтесь до спільноти біткоїн-користувачів, бо це дуже легко, вигідно, зручно!

Біткоїн – це цінність, яка належить Вам, а не банку, чи державі.

Слід зауважити, що біткоїн створювався як експеримент децентралізованих грошей ентузіастами, в якому вирішували проблеми довіри в цифровій мережі. Спочатку біткоїн виявився дуже зручними цифровими грошима, якими зручно обмінюватись без участі третьої сторони (банки). На сьогодні біткоїн розвивається в смарт-контракти, засіб заощадження та збереження коштів як дефляційна валюта. В майбутньому може статись що потужності системи біткоїн в сьогоднішньому вигляді вже не вистачатиме для задоволення потреб суспільства, тому він буде змінюватись, вдосконалюватись, дорожчати.

Якщо у вас виникли питання, чи просто маєте бажання поспілкуватись з біткойнерами, долучайтесь до групи