1669812_405992249563678_5905680109000094666_oЯк стати користувачем біткоїн? Що для цього потрібно від Вас?

По-перше, одразу зазначу, що стати користувачем біткоїн елементарно просто. Три – п’ять хвилин, і ви на гребні технологій, в авангарді світових технічних досягнень. Однак, краще дочитати до кінця та не поспішати.

Від вас нічого не потрібно, ні ваших особистих даних, ні довідок про доходи, ні дозволів від держави.

Потрібно мати комп’ютер, смартфон чи планшет, а також доступ до інтернету. І це все.

Тепер необхідно визначитись яка ви людина.

Якщо ви організована, відповідальна людина, обережно відноситесь до електронних пристроїв, вірогідність втрати, фізичного знищення і таке інше малоймовірна, тоді вам підійде біткоїн-гаманець який зберігає ваші біткоїни безпосередньо на вашому пристрої. У цьому випадку саме Ви несете повну відповідальність за свої кошти! І це треба усвідомлювати. Як що ви втратите електронний пристрій, ви втратите і біткоїни. Але є заходи які страхують вас від несподіваної втрати біткоїнів.

Якщо ви не дуже організована людина, трішки розсіяна, все валиться з рук, і ваш сотий електронний пристрій ремонтували сто разів, то краще вибрати біткоїн-гаманець на хмарному сервісі, який зберігає ваші біткоїни на сервері відповідного сайту. У цьому випадку, ви повинні розуміти, що довіряєте свої кошти третій особі, яка і відповідає за них. Це як з банком, але у світовому масштабі, і достатньо надійно, хоча і ризиковано.

Од же, якщо ви впевнені у своїй організованості та акуратності, ви маєте два варіанти вибору.

1. Встановити біткоїн гаманець на свій комп’ютер. Для цього потрібно перейти за посиланням, та завантажити програму Bitcoin Core. Після завантаження і встановлення програми, почнеться процес синхронізації блокчейну, це довгий процес бо блокчейн займає понад 90 гігабайтів пам’яті. У цьому випадку ви станете тією ланкою у системі біткоїн завдяки якій існує система. Ви повністю відповідаєте за свої кошти. Робіть резервні копії гаманця, щоб у разі виходу комп’ютеру з ладу, мати можливість відновити свій гаманець.

2. Встановити біткоїн гаманець на свій смартфон. Якщо ваш смартфон працює на системі Android найпростішим варіантом буде програма Bitcoin Wallet яку можна легко знайти у плай маркеті. Біткоїни зберігаються саме на вашому мобільному пристрої, тому і відповідальність за гроші лежить тільки на вас.  Ви маєте змогу робити резервні копі гаманця і зберігати їх у цифровій хмарі або на флешці. Є і інші програми біткоїн гаманців для смартфонів Mycelium, JAXX…

Якщо ви не довіряєте собі, чи надійності вашого електронного пристрою, існує можливість створити біткоїн-гаманець у цифровій хмарі. У цьому випадку, ви довіряєте свої гроші третій особі, і вони будуть зберігатись в інтернеті, десь там, на сервері. Це теж ризик.

Найкращім сервісом у цьому випадку, на мій погляд, буде blockchain.info Достатньо зареєструватись, підтвердити свою електронну адресу, та зберегти у надійному місці ідентифікатор та пароль. Також існують програми для Android, iOS від blockchain.info. Вони синхронізуються з сервером, та навіть якщо ви втратите пристрій або він вийде з ладу. Біткоїни залишатимуться на сервері, і можна буде просто зайти у свій гаманець через сайт.

В будь якому випадку, вам необхідно буде створити резервну копію вашого гаманця, та зберігати її в надійному місці. Як це робиться можна прочитати у відповідному описі гаманців.

От і все, про гаманці. Хоча можна б було написати на кілька сторінок з ґрунтовним оглядом всіх переваг та недоліків того чи іншого гаманця, але залишу це для гурманів…

Якщо у вас виникли запитання, звертайтесь в bitcoinzone.com.ua в Telegram